www.360-gr.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Xbox one Gameshare

+2
Postfire
kavadias
6 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Xbox one Gameshare - Σελίδα 2 Empty Απ: Xbox one Gameshare

Δημοσίευση από Mr_Terror 24th Απρίλιος 2016, 19:45

Οποιος ψαχνεται για πσ4/ονε να κανει υπομονη μεχρι την Ε3.Πολλα ακουγονται.Για νεο μοντελο ps4, και νεο μαλλον σλιμ μοντελο ονε.Λιγο υπομονη καντε μεχρι την Ε3 να ξεκαθαρισει το τοπιο.
avatar
Mr_Terror
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 22754
Ηλικία : 114
Registration date : 18/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xbox one Gameshare - Σελίδα 2 Empty Απ: Xbox one Gameshare

Δημοσίευση από Hacked 24th Απρίλιος 2016, 20:04

Σκέψου τι έχει να γίνει αμα βγεί το Ps4 ''NEO'' Wink
Hacked
Hacked
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 9642
Ηλικία : 30
Τόπος : ΑΙΓΑΛΕΩ
Ασχολίες : Ιατρική/Νοσηλευτική,xbox,pc
Registration date : 31/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xbox one Gameshare - Σελίδα 2 Empty Απ: Xbox one Gameshare

Δημοσίευση από Mr_Terror 24th Απρίλιος 2016, 20:13

θα πεσει πολυ κλαμα γιαννο.
avatar
Mr_Terror
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 22754
Ηλικία : 114
Registration date : 18/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xbox one Gameshare - Σελίδα 2 Empty Απ: Xbox one Gameshare

Δημοσίευση από Vag.93 24th Απρίλιος 2016, 21:34

Μην αγχωνεστε... 1ον ολοι λενε πως δεν ειναι ακομα σε φαση για κυκλοφορια το ps4. Αν βγει θα βγει σε αλλο window, πιθανοτατα χριστουγεννα. Η Microsoft βγηκε και ειπε οτι διαφωνει με την ιδεα της "αναβαθμισμενης" κονσολας, αρα μονο slim μπορει να βγαλει που δεν θα εχει διαφορες απο το κανονικο, τουλαχιστον ουσιαστικες. Το παρον δεν εμφανιζει προβληματα με την θερμοκρασια και η καταναλωση ειναι οκ, ενω ας το παραδεχτουμε κανεις δεν καιγεται τοσο για την καταναλωση ρευματος, μιας κονσολας που ανοιγει ελαχιστες ωρες τη μερα... λες και ειναι θερμοσιφωνας ή πλυντηριο... Rolling Eyes

Ο μονος λογος να περιμενει κανεις, ειναι για την ενδεχομενη πτωση τιμης, η οποια κατα την γνωμη μου θα ειναι πολυ μικρη. Απλα το καινουριο ps4 θα κανει κανα 500ρι-φευγα και η παλια εκδοση θα στρογγυλεψει στα 300 μαζι με bundle...

Τα παιχνιδια θα βγαινουν απο κοινου και απλα θα εχουν καλυτερο frame rate στη νεα εκδοση. Δεν θα υπαρξουν δηλαδη παιχνιδια σε 4k, παρα μονο υποστηριξη σε βιντεο, netflix κλπ. Θα ηταν ευκολο να υπαρχει και preset σε καθε παιχνιδι που θα οριζεται αυτοματα με ενα απλο checking κατα το ανοιγμα του τιτλου, αφου το porting που γινεται στην x86 αρχιτεκτονικη το επιτρεπει. Εχουμε ηδη δει σε παιχνιδια επιλογες για Motion Blur, Frame Cap κλπ...

Μην τρομαζετε λοιπον. Απλα πανε να κανουν τις κονσολες steam boxes με διαβαθμισεις. Βημα προς βημα το PC gaming δεν πεθαινει, αλλα μολυνει τις κονσολες. Και καθε point που ειχε κανεις για να προτιμαει τις κονσολες απο τα περιοδικα upgrades χανεται...
Vag.93
Vag.93
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 12084
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Web Development
Ατάκα : What doesn't kill you, gives you XP
Registration date : 27/06/2009

http://www.360-gr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xbox one Gameshare - Σελίδα 2 Empty Απ: Xbox one Gameshare

Δημοσίευση από kavadias 24th Απρίλιος 2016, 21:40

ΡΕΕΕΕ

Έρχονται οι Pascal λέμεεεεεε..

εκεί που φτάσαμε οι κονσόλες είναι για τα γυναικόπαιδα Laughing Laughing Laughing Laughing

Πραγματικά, ανοίγω να παίξω και όσο το βλέπω και σέρνετε στο dash τόσο ξενερώνω lol

μου περισσεύει ένας sammy 250 ssd, παίζει να το σφάξω και να τον βάλω;;; Laughing Laughing
kavadias
kavadias
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 1960
Ηλικία : 38
Τόπος : Χαλάνδρι
Ασχολίες : πιανίστας σε μπουρδέλο
Ατάκα : στ' αρχίδια μας
Registration date : 07/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xbox one Gameshare - Σελίδα 2 Empty Απ: Xbox one Gameshare

Δημοσίευση από Vag.93 24th Απρίλιος 2016, 22:28

Στα loading times απ' ο,τι εχω δει γλυτωνεις εως και 10sec, αναλογως το παιχνιδι ή την εφαρμογη... Το menu δεν ξερω αν θα εχει βελτιωση... Εχω την εντυπωση οτι "χτυπαει" αλλου το bottleneck και οχι στον δισκο... Razz

Βαλτο external για παιχνιδια, με usb 3.0 κουτακι, αν σε ενδιαφερουν οι χρονοι εκει. Αλλιως μην ασχοληθεις, ειδικα αν εχεις revision 2 ή launch κονσολα, καθως εχει σιγουρα Sata II και δεν θα πιασει τις ταχυτητες του ο δισκος, θα εισαι μια απο τα ιδια.

Αν το βαλεις internal να ξερεις οτι υπαρχει ενα μικρο ενδεχομενο να σου μπρικαρει κατα το φορματ... Το διαβαζω αρκετα και κανεις δεν ξερει αν ειναι anti-piracy μετρο ή αν τυχαινει με καποιους δισκους. Συν οτι με το που ανοιξει η κονσολα χανεται η εγγυηση, αυτο εννοειται εδω και χρονια...

Δες και λιγους χρονους
Vag.93
Vag.93
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 12084
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Web Development
Ατάκα : What doesn't kill you, gives you XP
Registration date : 27/06/2009

http://www.360-gr.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xbox one Gameshare - Σελίδα 2 Empty Απ: Xbox one Gameshare

Δημοσίευση από Mr_Terror 25th Απρίλιος 2016, 13:53

Αλλη μαλακια της Ms να μην εχεις δυνατοτητα να αλλαξεις μονος σου τον σκληρο δισκο διχως να χαθει η εγγυηση.
avatar
Mr_Terror
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 22754
Ηλικία : 114
Registration date : 18/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Xbox one Gameshare - Σελίδα 2 Empty Απ: Xbox one Gameshare

Δημοσίευση από Totti10 27th Απρίλιος 2016, 20:25

Καλησπερα και απο εμενα παιδια.Διαβασα λιγο τα παραπανω και θα σας πω τη δικη μου εμπειρια...
1) Οσο αναφορα τον μοχλο εχω στειλει στη microsoft κια μοχλο και τωρα το headset adapter.Η εξυπηρετηση ειναι παραπανω απο αριστη μιας και αναλαμβανουν ολα τα εξοδα αποστολης και η διαδικασια απο το τηλεφωνο ειναι απλη και οι υπαλληλοι εξυπηρετικοτατοι...Επρεπε ομως απο τη στιγμη που ηταν 2 ημερων ο μοχλος να τον πας πισω στο μαγαζι,να τον αλλαξουν.Στη microsoft δε σου δινουν καινουργιο αλλα ανακατασκευασμενο.Στη δικη μου περιπτωση ηταν καινουργιος.Ασε που εστειλα παλιο μοχλο και μου εστειλαν καινουργιο με εξοδο για καρφι ακουστικα
2)Εγω προσωπικα καθως και καμια 10αρια φιλαρακια που εχω με one δεν εχω δει καθυστερηση στο dashboard που λες...Πιο παλια ηταν λιγο αλλα με το update του περασμενου Νοεμβριου παει αρκετα καλα.Δες μηοως εχει θεμα η κονσολα η το ιντερνετ σου και αργει να φορτωσει πραγματα του dashboard
3)Δεν χρειαζεται να ανοιξεις την κονσολα να βαλεις σκληρο.Εγω πηρα εξωτερικο 2tb χωρις ρευμα,τον κουμπωσα πανω στο usb 3 και δεν εχω κανενα θεμα.Ολα τα παιχνιδια τα εχω στον εξωτερικο και στον εσωτερικο περνανε μονο τα update της κονσολας και τα apps.Ακομη και ετσι δεν εχω δει κανενα θεμα να αργει να φορτωσει ενα παιχνιδι...
Totti10
Totti10
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 237
Ηλικία : 43
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 23/10/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης