www.360-gr.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Οδηγος για RGH (με Nand-X, Coolrunner, J-Runner)

+11
Candlemass
psyclope
avraam1985
niknilad
kostas91
billias
Postfire
KWSTASWD
kazumagr
myst77
vortex
15 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Οδηγος για RGH (με Nand-X, Coolrunner, J-Runner) - Σελίδα 3 Empty Απ: Οδηγος για RGH (με Nand-X, Coolrunner, J-Runner)

Δημοσίευση από DoctorC 9th Οκτώβριος 2013, 00:10

ΦΊΛΕ ΜΟΥ Ο COOLRUNNER D ειναι εξελιγμενος κλωνος του original TX coolrunner..C KAI EXEI KAI ΚΡΥΣΤΑΛΛΟ 48ΑΡΙ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ CORONA KAI GIA TRINITY KAI ΓΙΑ JASPER....
MHN TON ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ!!!!!

ΣΕ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΣΤΟ HANA CHIP!!!!
ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΗΑΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ( που απο οτι βλεπω απο τις εικονες το εχεις..#$##%# στην κόλληση..) ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΩΝ 48 ΑΠΟ ΤΟ ΗΑΝΑ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ Ο OOLRUNNER...
Δεν σου δουλεψε γιατι ΕΙΧΕΣ ΔΙΠΛΟ 48ΑΡΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΗΑΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ COOLRUNER!!!!
DoctorC
DoctorC
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 525
Registration date : 05/01/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδηγος για RGH (με Nand-X, Coolrunner, J-Runner) - Σελίδα 3 Empty Απ: Οδηγος για RGH (με Nand-X, Coolrunner, J-Runner)

Δημοσίευση από Hacked 18th Μάρτιος 2016, 12:44

Παίδες να ρωτήσω έχει δοκιμάσει κάποιος να προγραμματίσει Glitcher με τον Matrix Nand Programmer να μας πει εντυπώσεις;
Hacked
Hacked
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 9642
Ηλικία : 30
Τόπος : ΑΙΓΑΛΕΩ
Ασχολίες : Ιατρική/Νοσηλευτική,xbox,pc
Registration date : 31/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδηγος για RGH (με Nand-X, Coolrunner, J-Runner) - Σελίδα 3 Empty Απ: Οδηγος για RGH (με Nand-X, Coolrunner, J-Runner)

Δημοσίευση από Postfire 18th Μάρτιος 2016, 12:54

διαβασε εδω

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Postfire
Postfire
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 37579
Ηλικία : 106
Τόπος : Πειραιας
Ατάκα : make your choice...
Registration date : 15/10/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδηγος για RGH (με Nand-X, Coolrunner, J-Runner) - Σελίδα 3 Empty Απ: Οδηγος για RGH (με Nand-X, Coolrunner, J-Runner)

Δημοσίευση από Hacked 12th Μάης 2016, 12:45

Παίδες όποιος απο δω μέσα έχει δουλέψει το Ace v3 ξέρει να πει αν γινεται να το προγραμματισουμε με παράλληλη θυρα στον υπολογιστη; η θέλει το JR programmer; Δηλαδή αν πάρω ένα Ace v3 και το βάλω να το προγραμματισω μέσω Jrunner στην παράλληλη θα προγραμματιστεί;
Hacked
Hacked
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 9642
Ηλικία : 30
Τόπος : ΑΙΓΑΛΕΩ
Ασχολίες : Ιατρική/Νοσηλευτική,xbox,pc
Registration date : 31/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδηγος για RGH (με Nand-X, Coolrunner, J-Runner) - Σελίδα 3 Empty Απ: Οδηγος για RGH (με Nand-X, Coolrunner, J-Runner)

Δημοσίευση από Postfire 12th Μάης 2016, 16:35

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

google best friend! Smile
Postfire
Postfire
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 37579
Ηλικία : 106
Τόπος : Πειραιας
Ατάκα : make your choice...
Registration date : 15/10/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδηγος για RGH (με Nand-X, Coolrunner, J-Runner) - Σελίδα 3 Empty Απ: Οδηγος για RGH (με Nand-X, Coolrunner, J-Runner)

Δημοσίευση από Hacked 12th Ιούνιος 2016, 17:48

Παίδες πρόσφατα μου έκαναν δώρο ενα Jr programmer v2. Εχω διαβάσει οτι αν κολλας και ξεκολλας συνέχεια μπορείς να χαλάσεις τα καλώδια που συνδέονται στον Programmer και βάζουν κάτι ειδικά Pins. το έχει δοκιμάσει κάποιος απο δω;
Hacked
Hacked
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 9642
Ηλικία : 30
Τόπος : ΑΙΓΑΛΕΩ
Ασχολίες : Ιατρική/Νοσηλευτική,xbox,pc
Registration date : 31/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οδηγος για RGH (με Nand-X, Coolrunner, J-Runner) - Σελίδα 3 Empty Απ: Οδηγος για RGH (με Nand-X, Coolrunner, J-Runner)

Δημοσίευση από gtsamour 6th Σεπτέμβριος 2016, 21:40

Παιδιά χρειάζομαι μια βοήθεια....

Έχω ένα Jasper BB 512 με RGH 1.0 που έχει γίνει με original coolrunner rev B (που ειχε μαζί και έναν πυκνωτή 68uF αν θυμάμαι καλά).

Όλα έχουν γίνει όπως πρέπει (τα nand dump και cd key τα έχει τραβήξει απο την κονσόλα μου ένας φίλος που είχε τον απαραίτητο εξοπλισμό). Τα υπόλοιπα τα  εγκατέστησα εγώ. Έχει προστεθεί και ο πυκνωτής που περιείχε το κουτί coolrunner συμφωνα με τις οδηγίες.
Επίσης τα καλώδια έχουν περαστεί ακριβώς όπως προτείνεται στο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Το μηχάνημα γκλιτσάρει αμέσως και σχεδόν πάντα. Το πρόβλημα είναι ότι μερικές φορές (όχι πάντα) το μηχάνημα παγώνει και δεν ανταποκρίνεται.  Οι περισσότερες πιθανότητες να παγώσει αποσο έχω παρατηρήσει είναι στην αρχή, αν περάσει κάμποση ώρα και δεν παγώσει, το πιθανότερο είναι ότι δεν θα το κάνει.
Δεν το έχω παρατηρήσει να γίνεται στο dashboard αλλά μέσα σε παιχνίδια. Η original nand δεν περιέχει bad blocks και είναι περασμένο το πιο τελευταίο dashboard.

Έχω δοκιμάσει αλλαγές στο CPU_RST καλώδιο (τώρα περνάει πάνω απο το πλαστικό των ανεμιστήρων) αλλα δεν μπορώ να παρατηρήσω κάποια διαφορά (αν το κάνει πιο συχνά η λιγότερο συχνά) επειδή δεν είναι κάτι που γίνεται πολύ συχνά για να καταλάβω. Πάντως δεν εξαφανίζεται ποτέ εντελλώς το πρόβλημα.

Έχω εγκαταστήσει και το X-Clamp replacement kit αλλά το ίδιο θέμα υπήρχε πρίν αλλά και μετά. Δεν είναι θέμα υπερθέρμανσης πάντως σίγουρα γιατί μπορώ να παίζω για ώρες και να μην το κάνει αν δεν το έχει κάνει στην αρχή.

Ξέρει κάνεις που μπορεί να οφείλεται και τι να κάνω?
gtsamour
gtsamour
Junior Member
Junior Member

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Registration date : 22/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα
» Οδηγός Rgh Corona v2 (4Gb) - Με dashboard 2.0.15574 -RGX (Oλοκληρωμενος Οδηγος και εγκατασταση Glitcher - σεταρισμα βημα βημα ) -Noob Friendly- (Πλεον γινονται(γκλιτσαρονται) και τα 2.0.16537 beta)
» Οδηγός Rgh 2.0 Jasper - Με dashboard 2.0.14719 ή Νεοτερο *Χρηση RGX* (Oλοκληρομενος Οδηγος και εγκατασταση Glitcher - βημα βημα ) -Noob Friendly- (Πλεον γινονται(γκλιτσαρονται) και τα 2.0.16537 beta)
» Οδηγός Rgh Corona V1 / V3 - Με dashboard 2.0.15574 και μεγαλυτερο(Πλεον γινονται και τα 2.0.16537 beta) - RGX (Oλοκληρωμενος Οδηγος Εγκατασταση Glitcher και Postfix Adapter - σεταρισμα βημα βημα ) -Noob Friendly-
» Οδηγός για RGH
» Οδηγός αναβάθμισης RGH

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης